
| Number of Doors | 1 door |
| Width | 27" |
| Area (in) | 27"W x 33"D x 82.3"H |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Depth | 33" |
| Height | 82.3" |
| Installation Type | bottom mounted refrigeration |
| Safety and Compliance | CE, cULus, UL, ENERGY STAR |
| Temperature Control | electronic thermostat |
| Number of Sections | one-section |
| Design | reach-in |
| Product Type | refrigerator |
| Compressor Style | self-contained |
| Door Type | solid door, self-closing door, hinged |
| Material | stainless steel, epoxy coated |
Send us a message and someone from our sales team will reach out to assist you.