
| Number of Doors | 1 door |
| Width | 26.8" |
| Area (in) | 26.8"W x 31.9"D x 82.7"H |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Depth | 31.9" |
| Height | 82.7" |
| Installation Type | bottom mounted refrigeration |
| Safety and Compliance | cULus, UL, CE |
| Temperature Control | electronic thermostat |
| Material | epoxy coated, 304 stainless steel, aluminum |
| Number of Sections | one-section |
| Refrigerant Type | R290 |
| Design | reach-in |
| Product Type | refrigerator |
| Door Type | self-closing door, hinged, glass door |
| Compressor Style | self-contained |
Send us a message and someone from our sales team will reach out to assist you.